Hoe kopers moeten kiezen tussen 316, 316L, 316LN, 317L en 904L | Koopgids voor roestvrij staal
2026/07/22
1. Inleiding: Waarom de juiste 316-serie graad zaken kiezen
Bij het selecterenroestvrij staal, de316-reeksHet is een van de meest gebruikte kwaliteitscategorieën.316,316L,316LN,317L, en904L, maar als het gaat om de daadwerkelijke keuze van een materiaal, vinden zij het vaak moeilijk om onderscheid te maken:
316316L316LN317L904L- Wat zijn de belangrijkste verschillen tussen deze cijfers?
- Betekent een hogere prijs noodzakelijkerwijs een betere prestatie?
- Is 316L roestvrij staal geschikt voor alle bedrijfsomstandigheden?
De conclusie is duidelijk:Er is geen uniek antwoord.Deze vijf klassen behoren allemaal tot deaustenitisch roestvrij staalDe onderdelen van de voorziening van de voorziening van de voorziening van de voorziening van de voorziening van de voorziening van de voorziening van de voorziening van de voorzieningchemische samenstelling,mechanische sterkte,kraanweerstand,zuurbestandheid, enkosten.
2Sleutelbeginsel: geschiktheid boven absolute hiërarchie
Veel klanten vragen bij het selecteren van materialen vaak rechtstreeks:"Welk materiaal heeft de beste prestaties?"Bij de keuze van materiaal voor industriële projecten is echter de belangrijkste vraag:Welk materiaal is beter geschikt voor de werkelijke exploitatietoestanden van het project?
De selectie van het materiaal mag niet uitsluitend worden gebaseerd op de veronderstelling dat de opties met een hogere prijs altijd beter zijn.Opties voor de selectie in verschillende lagengeschikt voor verschillende bedrijfsomstandigheden.
3.316 roestvrij staal: Het basismateriaal
316is een van de meest elementaire en gebruikelijke materialen in de 316-serie.molybdeenin vergelijking met304, waardoor de corrosiebestendigheid verder toeneemt.
Belangrijkste kenmerken:
- Relatief lage kosten
- Goede algemene corrosiebestendigheid
- Breed toepassingsgebied
- Een veilige, conventionele keuze voor standaardomgevingen
4.316L roestvrij staal: Waarom het vaker voorkomt dan 316
Het grootste verschil tussen316Len316is delager koolstofgehalte.
| Vastgoed | 316 | 316L |
|---|---|---|
| Koolstofgehalte (max) | 0.08% | 00,03% |
| Stabiliteit na het lassen | Standaard | Hoofd |
| Risico van intergranulaire corrosie | Gematigd | Laag |
| Het beste voor | Algemeen gebruik | gespannen structuren |
Daarom, in veel technische projecten,316L wordt in feite vaker gebruikt dan 316Het is niet veel sterker, maar het is.betrouwbaarderenmeer geschikt voor gelaste toepassingen.
5. 316LN roestvrij staal: Verbeterde sterkte door stikstof
Wanneer veel mensen elkaar voor het eerst ontmoeten316LNZe nemen aan dat het 316L is met een N.N is cruciaal.—stikstofis toegevoegd en biedt een aanzienlijk verbeterde sterkte boven de standaard 316L.
De kernwaarde is:
- Een hogere opbrengststerkte
- Iets betere pitting weerstand
- Geschikt voor toepassingen waarbij zowelcorrosiebestendigheidenhogere mechanische eigenschappen
Als 316L een algemene kwaliteit is, dan316LNis eenprestatieverbeterdede kwaliteit voor structurele toepassingen met hoge eisen en toepassingen onder druk.
6. 317L roestvrij staal: de molybdeen-upgrade
In vergelijking met 316L, een belangrijke upgrade in317Lis hethoger gehalte aan molybdeen:
| Graad | Molybdeen (Mo) | Pittingweerstand |
|---|---|---|
| 316 / 316L | 20,0 ∼ 3,0% | - Goed. |
| 317L | 30,0 ‰ 4,0% | Hoofd |
De positie is duidelijk:een corrosiebestendigheid van meer dan 316/316LAls de condities de comfortzone van de standaard 316L overschrijden, wordt de verwarming van de grond met een laag watergehalte in de grond gecontroleerd.317L is een zeer geschikte upgrade..
7. 904L roestvrij staal: een belangrijke stap vooruit
904LHet is niet alleen een eenvoudige optimalisatie, het is eenhogere klasse corrosiebestendigheid- Helemaal niet.
| Kenmerkend | 316L | 904L |
|---|---|---|
| Nikkelgehalte | 10·14% | 2328% |
| Molybdeengehalte | 2 ‰ 3% | 4 ‰ 5% |
| Koolstof (max) | 00,03% | 0.02% |
| Zuurresistentie | Gematigd | Uitstekend. |
| Relatieve kosten | ★★ | Ik heb het gedaan. |
904L is geschikt voorhoge corrosie, hoog risico, hoge vraagIn de eerste plaats is het belangrijk dat de in de praktijk aangebrachte technologieën worden gebruikt voor de productie van de volgende modellen:¢uiterst waardevol wanneer het goed wordt gebruikt. ¢
8Vergelijking van de kwaliteit van roestvrij staal
| Graad | C (max) | Mo (%) | Belangrijk voordeel | Relatieve kosten |
|---|---|---|---|---|
| 316 | ≤ 0.08 | 2.0 ¢3.0 | Kosteneffectieve basislijn | ★ |
| 316L | ≤ 0.03 | 2.0 ¢3.0 | Lasbaar, betrouwbaar | ★★ |
| 316LN | ≤ 0.03 | 2.0 ¢3.0 | Sterkte + corrosie | Ik heb het gedaan. |
| 317L | ≤ 0.03 | 3.0 ¥4.0 | Ernstige omgeving klaar | Ik heb het gedaan. |
| 904L | ≤ 0.02 | 4.0 ¢5.0 | Maximale bescherming | Ik heb het gedaan. |
9De 3 meest voorkomende fouten bij aanbestedingen
10. Snelle beslissingsgids
| De toestand van het project | Aanbevolen | De reden |
|---|---|---|
| Standard corrosieve omgevingen | 316 | Kosteneffectief, voldoende |
| Geweldde constructies, algemene techniek | 316L | Superieure weerstand na het lassen |
| Corrosie + hogere sterkte nodig | 316LN | Nitrogeenverbeterde mechanica |
| Meer dan 316L-capaciteit | 317L | Hoger gehalte aan molybdeen |
| Projecten met hoge corrosie en een hoog risico | 904L | Maximale bescherming |
Beoordeel deze factoren: bedrijfsomstandigheden, lasvereisten, risico op blootstelling aan chlooride, aanwezigheid van zure media, sterkte en kosten bij storing.
11Conclusie: slimme selectie is een investering
316, 316L, 316LN, 317L en 904LHet is belangrijk om te begrijpen dat de prioriteiten van de werkzaamheden van de werkgever en de werknemer in het kader van de werkzaamheden van de werkgever en van de werkgever in het kader van de werkzaamheden van de werkgever verschillen.welke mate van corrosiebestendigheid, sterkte en stabiliteit uw project eigenlijk vereist.
Kies het juiste materiaal en het project slaagt; kies het verkeerde, en het resultaat is herwerkingen, reparaties en hogere kosten.